Nativ Vita – Hi-Res prehrávač s dotykovým displejom.

Techbox.sk, Števo Porubský

Mladá čínska spoločnosť Nativ Sound predstavila trio nových produktov pod značkou Nativ – Nativ Vita Hi-Res prehrávač, Nativ Wave a Nativ Pulse. Trojica nových produktov chce zaujať hlavne audiofilov, no pohrdnúť nimi nemusia ani vyznávači kvalitného zvuku.

Nativ Vita

Tým najzaujímavejším je určite Nativ Vita Hi-Res prehrávač. Ide o bezdrôtový audio prehrávač s pomerne veľkým 11,6″ IPS LCD displejom. Ten je vybavený Wi-Fi modulom so štandardami 802.11 b/g/n/ac, čo mu umožňuje pripojenie sa do akejkoľvek streamingovej služby cez domácu WLAN sieť a jej následné prehrávanie buď po kábli, alebo bezdrôtovo v multiroom systémoch.

Nativ Vita podporuje prehrávanie z Apple Music, Deezer, Spotify, Tidal, Google Play a ďalších. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia smartfónu, tabletu, počítača či NAS servera cez Ethernetový port. Novinka podporuje aj Apple Airplay, Spotify Connect, Google Cast, ale aj Bluetooth aptX.

Ak máte príliš veľa vlastnej hudby na disku, môžete ju preniesť do Nativ Vita. Kapacita disku môže mať do 4 TB. Prehrávač má vlastné rozhranie, ktoré ale výrobca nechal otvorené, čo ponúka tretím stranám možnosť tvorby ďalších aplikácií.

Novinka je unikátna aj tým, že z nej môžete streamovať hudobné videá do TV bezdrôtovo. Tým je vraj prvá na svete. Vita podporuje všetky známe zvukové formáty, vrátane DSD, DXD, MQA, PCM apod. Vo vnútri prehrávača sú ukryté aj špeciálne filtre, ktoré majú eliminovať vibrácie a šum v audio signály.

Na ovládanie slúži nielen dotykový displej či appka, ale aj hlasové povely. Vita Hi-Res prehrávač má viacsmerový mikrofón, ktorý by mal zachytiť každý povel. Môžete tiež využiť aj Roon pre jednoduchšie spojenie všetkých zdrojov audio súborov.

Nativ Wave

Tento kúsok je vlastne DAC prevodníkom a zosilňovačom pre slúchadlá. O prevod zvuku sa stará dvojica Burr-Brown 24-bit/192 kHz DSD1792A čipov. Výsledkom má byť čo najčistejší zvuk z prakticky akéhokoľvek zdroja. Na pripojenie môžete využiť asynchrónne USB 2.0, S/PIDF (RCA, TosLink, BNC) alebo AES/EBU (XLR). Vo výbave nechýbajú ani kvalitné oscilátory Cryptek.

Nativ Pulse

Posledným produktom Nativ Sound je hi-end zdroj so samostatnými výstupmi pre digitálne a analógové sekcie. Má 25 samostatných LDO regulátorov a viackanálový troidný transformátor pre potlačenie rušenia napájacej linky. Jeho kapacita je vraj viac ako 50 000 Faradov.

Všetky tri produkty sú pritom ručne vyrábané kúsky z kvalitného 7000 series hliníka, japonského skla Asahi a amerického Orecha alebo Duba.

Produkty Nativ Sound sú momentálne dostupné len cez Indiegogo kampaň, ktorá končí o 60 dní. Nativ Vita i Nativ Wave sú dostupné od 699 USD, no len v obmedzenom množstve. Kompletné trio môžeme mať za 1 898 USD.

Bežné ceny by mali byť od 1 599 USD (Nativ Vita bez disku), 1 799 USD (Vita + 2 TB), 1 899 USD (Nativ Wave). K zákazníkom by sa novinky mali dostať v priebehu októbra tohto roku.


Read More